Letošnje študijsko leto je naše društvo polno novih, znanja željnih članov. V društvu smo zelo odprti za vsakega posameznika, a še vedno se včasih novinci znajdejo pred preprekami in dilemami, ki jim preprečujejo, da bi se popolnoma sprostili in znašli znotraj naše male družine. S tem namenom smo leta 2014 v ŠSDMS uvedli nov program: BUDDY PROGRAM.

KDO JE BUDDY?

»Vsak nov član potrebuje osebo, ki mu pomaga prebroditi njegovo prvo leto članstva. Buddy je za novega člana na voljo za vsakršne informacije, pomaga mu pri razumevanju različnih nalog, projektov, pri vključevanju v sam proces delovanja društva. Najpomembneje, pa je buddy tudi prva oseba, ki jo nov član spozna in ji lahko zaupa.« – Minela Jelečević

Mogoče se na prvi pogled zdi, da so buddy-ji pravzaprav tisti ljudje, na katere pade velika odgovornost, ki bi se ji radi izognili. A situacija je ravno obratna. Vsako leto se veliko število naših članov odloči, da bi radi postali del buddy ekipe.

 

»Za Buddy program sem se odločila predvsem zaradi lanske izkušnje, ki sem jo imela, ko sem se včlanila v društvo. Moj buddy – buddy-jka (smeh), je bila namreč odlična, saj nam je že takoj na začetku, ko se nam je zdelo vse še čisto novo, pomagala pri sami vključitvi v društvo. Poleg tega sem ravno prek Buddy programa spoznala najboljšo prijateljico. Program se mi zdi super, saj je to izvrsten način, da se najlažje in najhitreje vključiš v nek večji sklop. Zelo všeč mi je tudi, ker so buddy skupine majhne in se novi člani lahko res hitro spoznajo in povežejo med seboj. Kot že rečeno, se mi ta program zdi super, ne le zato, ker si “prisiljen” spoznati ostale nove člane, ki jih drugače morda ne bi tako hitro; temveč tudi zato, ker je res dobro, da ima vsak član neko “spremstvo” oziroma pomoč pri “uvajanju” v društvo.« – Lana Natek, letošnja buddy-jka 🙂

KAKO PA BUDDY PROGRAM DOŽIVLJAJO NOVI ČLANI…

» V ŠSDMS sem se vključila predvsem zaradi zanimanja za marketing. Društvo vidim tudi kot lepo priložnost, da spoznam nove ljudi, pridobim nova znanja, izkušnje in si razširim obzorja. Ta program se mi zdi zelo v redu za vse nas novince. Da se počutimo manj izgubljeno. Buddy program te zares dobro vpelje v društvo in celotno dogajanje v okviru tega.« – Eni Protič, nova članica

Buddy torej ni samo »pomočnik« v procesu vključevanja v društvo, temveč je tudi oseba, ki postane tvoj zaveznik, svetovalec in konec koncev tudi dober prijatelj. Mogoče celo najboljši.

 

Avtorica: Vita Jordan

2017-11-10T16:09:21+01:00 10 novembra, 2017|