Loading...

Team Building: Kuharska kreativa z Brunom Šulman

Pri ŠSDMS se zavedamo pomembnosti povezovanja in sodelovanja članov, zato smo za naše člane v ponedeljek, 9. 5., pripravili kuharski team building. Team building je potekal pod vodstvom MasterChefa Bruna Šulmana v prostorih Gastrofuzije.

Naš team building smo začeli s krajšim uvodom MasterChefa Bruna Šulmana. Bruno poleg kuharskega ustvarjanja v restavraciji PinoAlpino in sodelovanja na raznih kuharskih dogodkih, svoj čas posveča tudi študiju psihologije. Ob vsem tem pa mu je uspelo zgraditi lastno blagovno znamko – dBroonch.

Bruno Šulman se je junija zapisal v zgodovino slovenske MasterChef kuhinje, kot zmagovalec, ki mu je v finalu uspelo osvojiti največ točk doslej!

Po uvodnem delu smo se imeli priložnosti naučiti, kako pripraviti pravo italijansko rižoto. MasterChef Bruno nam je namreč pokazal, kako se le to pripravi, zaupal nam je tudi svoj recept in nasvete za najboljšo rižoto. Pripravljali smo rižoto z bučko. Bruno nam je odobril, da recept delimo tudi z vami.

RIŽOTA Z BUČO za dve osebi

SESTAVINE:

 • 160g Arborio riža
 • Olivno olje
 • 1 šalotka
 • 200g hokaido buče
 • 15g masla
 • 30g parmezana
 • 0,5 dl belega vina
 • 15g Sladkorja
 • Sol
 • Muškatni orešček
 • 15g popraženih mandljevih lističev
 • Ovčjega/feta sira

POSTOPEK:

Najprej olupimo bučo in jo narežemo. 60g narežemo na čim lepše manjše kocke. Ostalo bučo zrežemo na večje kose in jo damo kuhat v vrelo vodo. Kuhati se mora približno 15-20 minut, da bo čisto mehka in jo nato skupaj s 300ml vode v kateri se je kuhala zmiksamo, to bo naš bučni fond. Nato fino nasekljamo šalotko in si pripravimo kozico. Najboljša je je široka kozica z robom in enim ročajem. Kozico segrejemo in vanj zlijemo za dobri dve žlici olivnega olja. Ko se segreje notri damo šalotko in jo popražimo. Ko postekleni dodamo riž in tudi riž dobro popražimo. To počnemo približno 2-3 minute, da tudi riž postekleni. Zalijemo z vinom in začnemo z mešanjem. Ko alkohol izpari (to vemo tako, da ga več ne vohamo) začnemo dodajati bučni fond. Na začetku malo solimo. Tekočino dodajamo postopoma in ves čas mešamo. Mešanje je pomembno, ker pomaga izločati škrob iz riža in na ta način dobivamo vedno bolj kremasto rižoto. Če nam zmanjka bučnega fonda lahko dodajamo še vodo ok kuhanje buče ali navadno vodo/zelenjavni fond. V slan krop damo proti koncu kuhati tudi manjše bučne kocke (za 3 minnute) in začnemo s finiširanjem rižote. Riž kuhamo dokler ni na ugriz še malo na zob, ne sme biti popolnoma kuhan, vendar al dente. Takrat hitro dodamo maslo, parmezan in hitro mešamo, da nastane še lepša kremasta rižota. Na koncu postopoma dodajamo še olivno olje in ga vmešavamo v rižoto. Iz sladkorja naredimo karamelo in jo zalijemo z nekaj žlicami vode v kateri se kuhajo male bučne kocke, tako da nastane tekoča karamelna glazura. Karamelo dobro premešamo in dodamo odcejene bučne kocke. Kocke zdaj malo popečemo in glaziramo s karamelno omako. Pri platingu na rižoto potresemo karamelne bučne kocke, nadrobimo ovčji sir in potresemo mandljeve lističe.

Po tem, ko so naši člani pridobili znanje za pripravo rižote, smo se lotili drugega dela našega team builldinga – MasterChef izziva oz. tekmovanja. Naše člane smo razdelili v 4 skupine, vse skupine so imele dostop do omejenih sestavin (rdeče pese, šparglji, mandlji, mocarela, hruška, pršut, šampinjoni, paradižnik …) in iz le-teh so morale pripraviti svojo rižoto.

Tekmovanje ekip je bilo zelo napeto že v samem začetku, saj so se ekipe hitro zagreble za glavne sestavine. Sledilo je ustvarjanje in kuhanje po ekipah. Po 45 minutah pa je sledila predstavitev zgodbe in pokušina rižot. Ocenjevalec pa je bil – MasterChefu Bruno Šulman.

Bruno je izbiral med štirimi krožniki:

 • Toskanska rižota (šparglji, pršut, granatno jabolko …)
 • Spontanka (šampinjoni, por, karamelizirani mandlji, feta sir …)
 • Rižota 3 (šparglji, mocarela, pršut …)
 • Rižota 4 (Rdeča pesa, feta sir, karamelizirani orehi, granatno jabolko …)

Za konec z vami delimo nekaj kuharskih nasvetov MasterChefa.

 • Zelenjavo raje pečemo, kot kuhamo. Ker je okus po pečenju boljši kot okus po kuhanju.
 • Rižote med kuhanjem ne pokrivamo.
 • Fond poskrbi za okus pri rižoti.
 • Rižoto nujno mešamo in obračamo, da se škrob iz riža sprosti.

Po zelo uspešnem kreativnem kuhanju je sledilo še druženje, Bruno pa nam je pripravil še masterchef šmoren. Zahvala za celotno izvedbo team buildinga gre seveda našemu gostu MasterChefu Brunu Šulmanu, ki nam je nesebično zaupal svoje znanje in posvetil svoj čas. Zahvala pa gre tudi Gastrofuziji, ki nam je ponudila prostore za izpeljavo dogodka.

2022-05-11T17:46:04+02:00 11 maja, 2022|